Jdi na obsah Jdi na menu
 


Redman - Životopis

20. 6. 2008

Redman

Reginald "Reggie" Noble, znám jako Redman se narodil 17. dubna roku 1970 v Newarku v New Yersey a stal se slavným americkým rapperem a hercem, který se upsal v 90'letech labelu - Def Jam Records.

Kariéra:
Poté co Erick Serman (člen skupiny EPMD) viděl Redmana rapovat v New Yorkském nightklubu, přidal Serman Redmana do Hit Squad crew mladých MC's. Redman vydal své debutové singly "HardCore" a "Brothers On My Jock" pod EPMD's třetím albem Bussines As Usual (Def Jam 1990).

Redmanovo debutové album - Whut? -, které vyšlo pod Def Jam Records, skončilo třetí v US Top 50 a dostalo zlatý status v USA. V magazínu The Source byl Redman zvolen nejlepším rapperem pro rok 1993.

Redmanova sólová kariéra pokračovala dobře, něco kolem půl milionu prodaných alb. Jeho hudební styl je kombinován mnoha vzorky - od hip-hopu, přes hard hiphop, až po P-Funk beats. Def Squad, skupina pod Def Jamem, ve které Redman působil společně s Keithem Murrayem a Erickem Sermonem, v roce 1998 vydala album El Nino a navázala partnerství s Method Manem (Wu-Tang Clanu), se kterým vydal následně album BlackOut!

Redman za svoji kariéru spolupracoval s mnoha světově známými umělci napřílkad: Snoop Dogg, Scarface, The Offspring, Eminem, Cypress Hill, The Oak Ridge Boys, LL Cool J, Christina Aguilera a další. Snad největší hit od Redmana byl s Christinou Aguilerou Dirrty, tento singl sklidil obrovský úspěch a videoklip vyhrál cenu Nejlepší Videoklip.

Zajímavosti:
V roce 2001 Redman začal spolupracovat s Method Manem z Wu-Tang Clanu. Natočili společně filmový hit How High(v České republice je tento film znám jako Kdo hulí, umí), kde si tento pár zahrál dvojici "vysokoškoláků s marihuanou". Redman se společně s Methem se také obejvili v počítačových hrách Def Jam Vendeta, Def Jam: Fight for NY a True Crime: New York City.

Redman - shrnutí kariéry:
Redman - 37 let
Redman si zahrál hlavní roli, společně s Method Manem, ve filmu How High. Hostoval na videoklipu Christiny Aguilery - Dirrty - tento bláznivý videoklip vyhrál cenu Nejlepší Videoklip a podařilo se mu převálcovat hity jako Candy Shop nebo Hate It Or Love It. S Method Manem tvoří dokonalou gangsterskou dvojku, která má ráda hulení a kvalitní rap. V Def Jam Records je od 90'let. V březnu 2007 se chystá vydat nové album Red Gone Wild. Máme se na co těšit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hip hop

(danca, 6. 2. 2011 20:23)