Jdi na obsah Jdi na menu
 


50cent - životopis

22. 3. 2008

50 Cent se narodil jako Curtis Jackson, 6. července 1976 v South Jamaica / Queens v New Yorku, do rodiny s drogovou minulostí. Pseudonym 50 Cent si Curtis zvolil podle proslaveného gangstera Fort Green Projects. Rapper je věřící a jedno z jeho tetování říká: "Bůh mi rozumí." Otce nikdy nepoznal a matka byla dealerkou drog, vystupující pod přezdívkou Fat Cat. Když bylo Curtisovi 8 let byla jeho matka zastřelena při loupežném přepadení. Po její smrti se Curtise ujali prarodiče.

Kolem 10 let začal s boxem a byl velmi nadaný, trénoval dokonce v legendární Gleason's gym. Snu o nadvládě v ringu se ale vzdal a začal pod přezdívkou Boo Boo obchodovat s drogami.V té době začal i rappovat. Vážnější postoj k rappu získal až s narozením svého syna Marquise, uvědomil si, že ho musí finančně zajistit a že už nechce trávit tolik času ve vězení. Jednomu pobytu za mřížemi se Fifty vyhnul tak, že se místo toho zúčastnil 7 - měsíčního vojenského výcvikového tábora. Nadání mladého rappera si všiml Jam Master Jay z Run DMC, který vlastnil malé nahrávací studio. Fifty u něj podepsal svou první smlouvu. Jam Master Jay ho naučil sestavovat písně a dodržovat správný rytmus.Díky tomu se Fiftyho mixtapes začali slušně prodávat. I přestože se od Jam Master Jaye naučil spoustu věcí, brzy pochopil, že se s ním nedostane tam kam potřebuje. Smlouvu vypověděl a začal se poohlížet po větší nahrávací společnosti. V roce 1998 50 Cent, Lloyd Banks a Tony Yayo zakládají G- Unit.

http://data1.blog.de/blog/n/nabil50cent/img/50cent.jpg

V roce 1999 zaujal 50 Cent producentské duo Trackmasters, proslavené několika platinovými alby např. J. Lo - Jennie From The Block nebo All Stars Space Jam, a to ho představilo u Columbia Records. Fifty podepsal u Columbia Records smlouvu a hned začal pracovat na svém debutovém albu Power Of The Dollar. Při nahrávání tracků strávil 2 a půl týdne zavřený ve studiu, o čemž se s nelibostí zmiňuje ve své autobiografii. Album Power Of A Dollar nebylo oficiálně nikdy vydáno, došlo jen k jeho propagaci. Některé časopisy, např. Blaze, označili Fiftyho debutový počin za klasiku. O pozdvižení se postarala skladba How To Rob An Industry Nigga, kde se Fifty představil jako hladový, šílený nováček, který touží po okradení známých rapperů. Mezi "napadenými" nechyběli producenti, rappeři a r'n'b zpěváci zvučných jmen jako: Jay-z, Busta Rhymes, Rza, Raekwon, Timbaland, Big Punisher, Sticky Fingaz, ODB, Trackmasters, Ghostface Killah, Will Smith, Bobby Brown a Whitney Houston, Lil Kim, Mariah Carey, Missy Elliott, P. Diddy, DMX, Naughty By Nature a další. Ohlas byl obrovský, někteří samozřejmě odpověděli na povedenou parodii diss tracky. Jay - Z odpověděl dissem Go Against Jigga Your Ass Is Dense / I Am About A Dollar What The Fuck Is 50 Cent. Fiftyho odpověď Be A Gentleman mnoho lidí neslyšelo, protože u Columbia Records už nestačila vyjít. Některým kritizovaným se tento druh humoru buď líbí nebo zapomněli na hrdost, aby si později mohli ukrojit kousek z koláče slávy 50 centa. Tak třeba Missy Eliott si ho přizvala na své album Under Construction a Lil Kim ho i přes diskriminující slova featuje na soundtracku k 8 Mile v písničce Magic Stick. O pár let později Fifty o kontroverzním tracku How To Rob prohlásil: "Ta píseň byla nejlepší co se mi mohlo přihodit, nahrál jsme ji, protože jsem se potřeboval odlišit od spousty dalších rapperů na mém labelu. A povedlo se, najednou znal 50 Centa každý. Text jsem napsal cestou do studia, obsahoval pravdu a všichni to věděli. Krádež byla z důvodů mé tehdejší finanční situace pro mě aktuální téma. Ale byl to pochopitelně hlavně pokus o upoutání pozornosti."

http://files.myopera.com/rappershiksa/albums/35838/thumbs/50cent-01.jpg_thumb.jpg

Půl roku po dokončení svého prvního alba, 24.května 2000, byl 50 postřelen před domem svých prarodičů. Zasáhlo ho devět kulek. Fifty strávil v nemocnici sice jen 13 dní, ale stálo ho to smlouvu, protože Columbia Records se zalekla negativní publicity a rozšiřování nelegálních kopií Power Of The Dollar po internetu. Od tohoto incidentu se Fifty pohybuje téměř neustále s neprůstřelnou vestou a nechal dokonce vyrobit speciální vestu i pro svého syna. 50 se vyjádřil k útočníkovi v časopise Rolling Stone: "Syn smrti, kdo mě postřelil."

http://files.myopera.com/rappershiksa/albums/35838/thumbs/50Cent-byVALERO.jpg_thumb.jpg

Fifty se musel vrátit zpátky na ulici a pokračovat v dealování drog, aby měl peníze na mixtapes.V tomto období také vzniká rozvleklý beef s Ja Rulem. Ja Rule sleduje Fiftyho jak se v jednom klubu baví s týpkem, který mu před týdnem ukradl šperky, potom dojde před klubem k rvačce a několik členů Murder Inc. zraní Fiftyho nožem. 50 Cent spolu s Sha Money XL nahrál přes 30 songů a na jaře 2001 zveřejnil neoficiální LP Guess Who's Back, které vzniklo přepracováním materiálu od umělců jako jsou Jay-Z nebo Raphael Saadiq. Deska se dostala až k Eminemovi, který později 50 Centa v rádiu označil za svého nejoblíbenějšího rappera. Protože stejný názor měl i Dr. Dre podepsal Fifty zanedlouho smlouvu u Shady/Aftermath Records. V té době také vrcholí beef s Ja Rulem. Jestli má spor co dočinění s vraždou Fiftyho mentora Jam Master Jaye v listopadu 2002 je ve hvězdách. Intenzivního vyšetřování se vraždě dostalo i z důvodu údajné souvislosti s drogami. Label Murder Inc. je údajně financován penězi jistého mafiánského bosse, se kterým měl Fifty shodou náhod problémy už za dob kdy se věnoval dealování drog. Ja Rule vedl proti Fiftymu očerňující kampaň, mimo jiné ho označil za policejního informátora. V roce 2002 Fifty spolu s G-Unitem vydává další dvě neoficiální LP pod názvem 50 Cent Is The Future a No Mercy, No Fear, kde se objevil i track Wanksta, který nebyl původně určen do rádií, ale stal se nejžádanějším hitem právě na rádiích v New Yorku a objevil se i na soundtracku k Eminemově filmovému debutu 8 Mile.

http://www.sitedesignmagazine.com/features/50cent/50cent2.jpg

V roce 2003 vychází Fiftymu první oficiální album Get Rich Or Die Trying, kterého se první týden prodalo 872.000 ks, čímž překonalo i debut Snoop Dogga. Dr. Dre a Eminem umožnili 50 založení labelu G-Unit Records. U nového labelu podepsali původní členové G-Unitu Lloyd Banks, Tony Yayo a Young Buck a v roce 2003 vychází i společné album G-Unitu Beg For Mercy, po němž následují sólové projekty jednotlivých členů. Fifty také vydal DVD The New Breed, investoval do své vlastní oděvní firmy a stejně jako Jay-Z přivádí na trh vlastní kolekci bot ve spolupráci s firmou Reebok. I to je důkazem, že někdejší beef mezi nimi je minulostí. Proti spolupráci 50 s Reebokem se postavil konzervativní moderátor Bill O'Reilly. Jeho bojkot, ale neměl na prodej G-Unit sneakers nakonec žádný negativní dopad. Reklama vztahující se k tomuto produktu byla ve Velké Británii zakázána, z důvodu že obsahuje jeden z Fiftyho songů údajně propagujících násilí. V roce 2004 z iniciativy šéfa Interscope podepisuje u G- Unit Records The Game. 50 vydává další neoficiální LP Fiddy The Hottest Nigga.

http://www.dustygroove.com/images/products/1/50cent~~~~~_guesswhos_101b.jpg

V roce 2005 vychází Fiftymu album The Massacre, o rozruch se postaral track Piggy Bank, který je vyhlášením války některým rapperům jako jsou Nas, Jadakiss a Fat Joe. Důvodem k tomu jsou mimo jiné také jejich vazby s Ja Rulem. U labelu G-Unit podepisují Olivia, DJ Whoo Kid, rapper Spider Loc a velkým překvapením jsou další přírůstky Mobb Deep, M.O.P. a Mase. Stále častěji se také objevují zprávy o neshodách nebo dokonce beefu mezi 50 Centem a Gamem. Game byl dokonce vyhozen z labelu G-Unit Records, o něco později ho ale Fifty vzal zpátky a veřejně se usmířili na tiskové konferenci, při příležitosti založení charitativní organizace G-Unity. I přes velký úspěch jejich duetů Hate It Or Love It a How We Do mají spolu spíš špatný vztah. Fifty se v roce 2005 objevuje i jako hlavní postava hry Bulletproof a znovu je mu vyčítáno, že propaguje násilí. Na názor, že tato hra může někoho poškozovat Fifty reaguje: " Člověk, který se nechá ovlivnit počítačovou hrou musí podle mě už nějak poškozený být. Takovou osobu by v podstatě muselo negativně ovlivňovat téměř všechno." 50 Cent vydává také svou autobiografii v knižní podobě pod názvem From Pieces To Weight : Once upon a time in Soutside Queens. Pod názvem Get Rich Or Die Trying vychází 50 filmový debut, inspirovaný jeho životem a soundtrack k tomuto filmu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Фотокерамика

(vdokiDum, 4. 7. 2020 14:46)

Переходя по ссылке https://fotokeramika.in.ua/ и изучая каталог, Вы сможете в полной мере ознакомиться с перечнем услуг компании «Мир фотокерамики». Она предлагает Вам соответствующие изделия разных размеров по доступной цене. На официальном сайте Вы можете полноценно ознакомиться не только с услугами, но и с портфолио. Благодаря этому у Вас будет четкое представление о том, что Вы можете получить после оформления заказа. Поэтому если встал вопрос, где брать фотокерамику в Украине, теперь у Вас есть ответ.

Офисные перегородки

(yanovGox, 4. 7. 2020 11:58)

Оформляя офисное пространство, важно позаботиться, чтобы все зоны в нем были поделены перегородками. Закажите их на сайте https://alkon.ru/ofisnye-peregorodki/ — тут представлен огромный каталог соответствующих разделительных элементов. С их помощью Вы можете отделить зону кухни, зону отдыха и даже оформить пространство в офисном туалете. В каталоге можно найти стеклянные, каркасные, декоративные, матовые перегородки — ассортимент действительно может удивить. Поэтому постарайтесь обеспечить как можно более комфортную обстановку в своем офисе!

Ремонт ванной комнаты

(astyafarge, 4. 7. 2020 11:39)

Приятно, когда ванная комната выглядит красиво. В Москве такой ремонт можно заказать на сайте https://www.remsanuzel.ru/ — специалисты компании сделают все по высшему разряду. На сайте можно сразу ознакомиться с выполненными работами, чтобы знать, на что способны мастера. Также Вы узнаете, что именно входит в их работу, какие услуги предлагают профессионалы. Замерщик компании готов приехать бесплатно, чтобы оценить примерную стоимость работ. Не забывайте следить за скидками на сайте, чтобы получить ремонт по максимально приятной цене!

Deep vs. Light Sleep: How Much Do You Really Need?

(Willy , 4. 7. 2020 10:20)

Howdy baddy

Im watching you walking around my home. You looks nice ;). Do you would like to meet? See my Profile here:

https://bit.ly/2VoUIlc

Im living alone, whenever you like.

Tell me If you are ready for it

- KHALILAH


I'd like to meet you neighbour.

Доска бесплатных объявлений

(vayuhooni, 4. 7. 2020 9:08)

Отчаялись найти что-то на разных досках объявления? Тогда наверняка сможете отыскать нужный товар или услугу на сайте https://www.poiskportal.ru/ и быстро связаться с продавцом. Сразу на главной странице Вас ждет удобная навигация, которая поможет быстро сориентироваться в поиске объявлений. Выберите нужную категорию и пролистайте актуальные предложения, либо разместите свое объявление, чтобы найти исполнителя или покупателя. Пользоваться сервисом можно совершенно бесплатно, так что поиски нужных вещей обойдутся без дополнительных вложений.

Аренда и продажа спецтехники

(immakRiz, 4. 7. 2020 8:20)

Арендовать специальную технику для строительства Вы можете на сайте https://vsteh.ru — в каталоге представлено большое количество техники. Вы можете выбрать что-то для строительства, перевозок грузов или доставки стройматериалов. Сразу на главной странице Вы найдете перечень всей техники и стоимость услуг. Также можно воспользоваться не только арендой техники, но и приобрести краны или грузовики. Специалисты компании готовы предоставить услуги обслуживания техники, если у Вас нет специалиста, умеющего с ней работать.

Поиск дешевых авиабилетов

(ukshinus, 4. 7. 2020 6:19)

Путешествовать всегда хочется экономно, чтобы по приезду домой в кармане еще были деньги. Перейдите на сайт https://www.turagentonline.com и сможете воспользоваться сервисом по подбору самых выгодных туров. Благодаря удобному системному поиску, Вы сможете найти дешевые билеты на самолеты, а также хорошие, но экономные отели для проживания. Если Вы не хватаете звезд с неба и не стремитесь лететь только в бизнес-классе, этот веб-ресурс станет для Вас отличным помощником в планировании отпуска.

Создание и продвижение сайтов

(orolkMot, 4. 7. 2020 5:00)

Любой сайт требует грамотного продвижения. Только так можно увеличить трафик и число клиентов. Обратитесь в компанию на сайте https://sitedo.ru/ и получите самую лучшую рекламу. Специалисты занимаются продвижением электронных ресурсов, контекстной рекламой и непосредственным созданием сайтов. Поэтому если Вы решили развивать свой бизнес онлайн, будьте уверены, что команда специалистов быстро привлечет к Вам внимание и приведет много клиентов. А главное, что все это по доступной цене.

New 2020 The supreme Deal On cash

(Briansic, 4. 7. 2020 4:18)

https://angel.co/company/free-tiktok-fans-free-tiktok-followers-1
https://angel.co/company/tik-tok-fans-generator-2020

Интернет магазин дистилляторов

(syanoTrabs, 4. 7. 2020 3:33)

У многих дома есть записная книжка с интересными рецептами домашнего алкоголя или вкусной еды, приготовленной на мангале. Благодаря магазину https://shop-samogon.ru/ у Вас есть возможность попробовать все, что Вы когда-то записали. В каталоге Вы найдете аппараты для варки самогона, виноделия, а также пивоварения. Покупатели могут выбрать мангалы и все для домашней консервации. Хватит покупать фабричные продукты, начните их делать сами, экспериментируйте с рецептами. Покупайте оборудование в данном магазине!

Cosmotrade - дистрибьютор косметики

(itulyclisy, 4. 7. 2020 1:40)

Чтобы всегда оставаться здоровыми, надо хорошо ухаживать за кожей. Перейдите по ссылке https://cosmo-trade.ru/ и посетите сайт дистрибьютора профессиональной косметики. «CosmoTrade» предлагает только лучшие продукты, которые помогут сделать Вашу кожу свежей, молодой и чистой. Также на сайте есть статьи по уходу за собой. В компании есть гибкая ценовая политика, регулярно предлагает фирма и большие скидки на многие товары. Вы получите качественный продукт по доступной цене. Позаботьтесь о коже прямо сейчас!

Deep vs. Light Sleep: How Much Do You Really Need?

(Dennis , 3. 7. 2020 23:51)

How do I get more deep sleep? Resurge is a powerful potent fat burning formula by John Barban, which does not only work for melting off fat, but also regulates the sleep cycle too. In fact, this product only works when a person is in his deep sleep.
https://t.cn/A62dliLq

Онлайн ТВ - бесплатное тв в интернете

(avinasat, 3. 7. 2020 22:13)

В современном мире можно отказываться от подключения спутникового телевидения, ведь все каналы можно смотреть в режиме онлайн. Для этого достаточно перейти по ссылке https://onlinetv.im и выбрать нужный канал. Вы сможете вывести картинку на любой свой гаджет, будь то смартфон или планшет, или даже подключить трансляцию к телевизору. Так что смотрите любимые каналы без переплат — совершенно бесплатно. Благодаря сайту Вы сможете также смотреть программу передач того или иного канала, чтобы успеть на новую серию сериала или реалити-шоу.

Менструальные чаши

(evagafub, 3. 7. 2020 22:04)

Индустрия женских средств личной гигиены постоянно ищет новые способы облегчить менструацию и избавить дам от дискомфорта. На сайте https://www.womenscup.ru/ каждая представительница прекрасного пола может найти много менструальных чаш разных форм и размеров, наборы, а также многоразовые прокладки. Вы сможете не только обеспечить себе комфорт, но и сэкономить деньги, приобретя несколько многоразовых прокладок или менструальную чашу. Они позволяют не тратить целые состояния на одноразовые средства гигиены.

Студия онлайн вокала Елены Рябчук

(hkinaOveve, 3. 7. 2020 19:18)

Уже смогли освоить основы вокала, но никак не наполните голос красками или мечетесь в поиске собственного стиля? Тогда сайт https://worldofvoice.ru сможет Вам помочь хорошо прокачать вокальные навыки. Это официальная страница онлайн-уроков Елены Рябчук, которая предлагает комфортные занятия по раскрытию потенциала Вашего тембра. Педагог работает с детьми возрастом от 7 до 12 лет, а также проводит занятия со взрослыми, которые решили развить свои вокальные данные. Занятия с педагогом проходят в комфортной атмосфере, Вы не почувствуете усталости!

Андреевский кирпичный завод

(Avynalydacesy, 3. 7. 2020 16:25)

На сайте https://a-kirpich.ru/ можно приобрести действительно качественный и долговечный кирпич от производителя. Данный строительный материал реализуется при условии идеального просчета геометрических пропорций. Никакого "разноцвета", никаких "высолов" и недостатков! В случае необходимости, можно обратить собственное внимание на эксклюзивные фактуры этого материала. На сайте также можно ознакомиться с разными видами кирпича, показателями его прочности, влагопоглощения, теплостойкости, морозопроводности и не только.

30 000 рублей в день. Миф или реальность

(MaxInboXjag, 3. 7. 2020 15:57)

Рекордный Инбокс

Уже примерно через 4 часа Вы непременно гарантированно будете понимать, как получать доход в интернете, расходуя в общем тридцать минут в день, даже если Вы еще новичок

С Помощью Вплоть до Конечного результата. Без дополнительных трат! Без Знаний и Опыта

Не важно, сколько у Вас знаний, навыков и практического опыта. Именно тут управится абсолютно любой!

Реальный постоянный доход. Подробнее - www.MAXINBOX.SITE

MP3 новинки онлайн

(nasiykelah, 3. 7. 2020 8:38)

Многие любят гулять под музыку или вовсе не выходят без наушников из дома. Чтобы быстро скачать любимые треки, посетите сайт https://sevinch.me и найдите то, что будет сопровождать Вас по жизни. Особенно сервис понравится тем людям, которые предпочитают казахскую, киргизскую или турецкую музыку, имеющую свой неповторимый шарм. Ведь на сайте для этих категорий выделены специальные разделы, которые содержат отличную подборку новинок музыки соответствующих исполнителей. А главное, что все можно скачать совершенно бесплатно!

hydra2020zerkalo

(JeffreyPoecy, 3. 7. 2020 5:50)

you can find out more https://hydra2020zerkalo.com

Pre-eminent Of age Tube

(Davidphits, 3. 7. 2020 5:28)

First Grown up Tube, set free videos -
https://gay0day.com/videos/5190/he-gives-his-big-black-dick-real-good/


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93

následující »